Prijava

Ko je online

1142 gostiju i 43 članova on-line

Dobrodošli,

Na stranicu Udruženja Internet Servis Provajdera Srbije (uisp), čiji je cilj stvaranja da štiti interese ISP-a u Srbiji, kao i da utiče i igra aktivnu ulogu u predlozima i donošenju budućih odluka RATEL-a vezanih za naš rad.

Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Odgovor na dopis - rok 8 dana!!!
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Odgovor na dopis - rok 8 dana!!!

Odgovor na dopis - rok 8 dana!!! 8 years, 8 months ago #3

• igortest
  • Fresh Boarder
Poštovane kolege,

Imamo rok od 8 dana da odgovorimo na dopis koji smo dobili. Kolege iz Radiolana pripremaju odgovor koji ćemo moći svi da pošaljemo uniformno.

Ukoliko neko ima neku ideju, ili pravni, stručni ili bilo kakav pametan odgovor koji bi se mogao tu naći, trebao bi isti da iznese ovde.

Pozivam sve da aktivno učestvuju u pisanju i davanju sugestija na odgovor...

Igor TeamNET

Odg: Odgovor na dopis - rok 8 dana!!! 8 years, 8 months ago #4

• zoki
  • Junior Boarder
Postovani kolege ISP,

dopis je sastavljen otprilike 90%,fale jos neke sitne dorade,pa ce danas u toku dana biti postavljen u sekciji "dokumentacija" gde ce moci da se preuzme.

Odg: Odgovor na dopis - rok 8 dana!!! 8 years, 8 months ago #5

• tangled
  • Moderator
Moje mishljenje je da je to favorizovanje ostalih pristupa internetu, pre svega ADSL i kablovskih provajdera, slobodno mozhe da se kazhe Telekom i SBB. Znachi ovo je nachin da se nastavi "prekinuti" monopol napred navedenih firmi, a da se pri tom to prikriva otvaranjem tenderske ponude Telenora-a za fiksnog operatera.

Po dopisu RATEL-a placa se koriscenje radio frekvencija, a da pri tom se ne dobija apsolutno nista.

Po chlanu 72. Zakona o telekomunikacijama propisano je izdavanje licenci za korishtjenje radio opsega (2.4 i 5.4 su slobodni opsezi i kao takvi ne zahtevaju licencu), dalje po chlanu 5. Pravilnika o vrstama radio stanica za koje se ne izdaje dozvola, stanice sa 2.4 i 5.4 opsezima su obuhvacene kao stanice za koje se NE IZDAJE DOZVOLA, a uslov za ne izdavanje dozvole je izvrsen postupak evidentiranja.

Po dopisu placa se koriscenje frekvencija koje su javno dobro (za koje ne bi smelo da se naplacuje koriscenje), na osnovu izdatih dozvola, koje niti jedan wireless provajder nema upravo po chlanu 5. Pravilnika o vrstama radio stanica za koje se ne izdaje dozvola.

Pri tome nije isposhtovan stav 6 chlana 72. Zakona o telekomunikacijama u kojem pishe da se visina naknade za KORISCENJE RADIO FREKVENCIJA odredjuje na osnovu sledecih kriterijuma:
1. Vrste radio stanice
2. Namene radio mreze u kojoj se radio stanica koristi
3. Broja stanovnika u zoni opsluzivanja, odnosno servisnoj zoni, a na osnovu zvanicnih podataka organa zaduzenog za poslove statistike
4. Stepena razvijenosti podrucja na kome se prostire rad radio stanice
pa su svi dobili da plate istu cifru, bez obzira ne uslove napisane iznad, za svaku baznu stanicu koja je evidentirana.

Spektar 2.4 je toliko zaprljan da je jedino moguce pruzanje usluge ukoliko se postavi veliki broj baznih stanica. Tom prljanju spektra doprinosi uredjaji koji se nalaze u slobodnoj prodaji, kao i uredjaji koji se ugradjuju od strane Telekoma i ostalih ADSL provajdera, a koji koristi isti spektar, a i emituju istom snagom kao i bazne stanice wireless provajdera.

Naknada od 50000 dinara je ekonomski neisplativa za bilo kog wireless provajdera, imao on 10, 100, 200, 1000 baznih stanica i time se ugrozavaju kako planovi za razvoj wireless provajdera, tako se dovodi u pitanje i sama egzistancija istih.

Na osnovu te odluke Agencije, jasno se krshi usvojeni Akcioni plan za penetraciju i razvoj broadband pristupa internetu, koji je od nacionalnog znachaja. Pri tome su najvishe pogodjena slabo i srednje razvije podruchja, kao i ruralne sredine, koje nemaju uslova, niti ce ih u skorije vreme imati, za monopolsku politiku uvodjenja ADSL ili kablovskog broadband interneta.

S obzirom da je ostavljen rok od 8 dana za pisanje zalbe Agenciji, mislim da bi i trebalo da je napishemo, SVI bez izuzetka. Ovo je krajnji stadijum bezobrazluka i lopovluka, koji se naravno opet prenosi preko ledja naroda, koji je sigurno vec umoran od svega sto se deshava.

Bojan KBCnet
...oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs...

Odg: Odgovor na dopis - rok 8 dana!!! 8 years, 8 months ago #6

• mrdja
  • Fresh Boarder
  • Freedom-WLAN
Mislim da je to sve svima njima jasno,ali moze im se.
Jedini nacin da se pokusa sprecavanje unistavanja kompletne wireless infrastrukture u zemlji Srbiji je da se samoorganizujemo i da po svim pitanjima budemo jedinstveni jer nemamo drugog izbora.
Ovakvim bahatim nastupom ce ostaviti dobar dio Srbije bez koliko toliko pristojnog ineterneta.
ADSL-om i kablom su pokriveni samo gradovi i manji dio ruralnih sredina ali i tu kubure sa portovima i ako bi ovo bilo sprovedeno u djelo,dobar dio zemlje bi ostao u informatickom mraku.
Za pocetak treba uloziti maksimalne napore da sto vise wireless ISP sazna za pokretanje osnivanja udruzenja ISP i uputiti ih na ovo stranicu.
Ja sam konkretno citavo prijepodne pokusavao da proslijedim ovu informaciju putem mail-a ili SMS ili telefonskog poziva na dogovoreni broj provajdera.
Postoji problem sto je zbog ukidanja co.yu malo teze doci do njih ,ali treba zaguglati malo u svakom slucaju.
Svi koji imaju prijatelje koji se bave ovim poslom neka ih na bilo koji nacin obavijeste o ovoj akciji.
Nemamo drugog izbora ako zelimo da opstanemo jer je pravo na nasoj strani, a sa druge strane je nevidjena bahatost i bezobrazluk.
Ovo gore je potkrijepljeno cinjenicom da svi oni jako dobro znaju da na ovo sto zele nemaju nikakvo pravo i sto tako nesto ne postoji niti u jednoj zemlji u okruzenju niti u drugim Evropskim zemljama koje imaju razvijenu wireless infrastrukturu...

/mrdja
Freedom-WLAN

Odg: Odgovor na dopis - rok 8 dana!!! 8 years, 8 months ago #7

• zoki
  • Junior Boarder
E lepo si ovo napisao.Najvise mi se svidja onaj deo "bahatost i bezobrazluk", ali pre svega ja bi tu pridodao LOPOVLUK.
Treba uzeti kredit da bi se gospodi tako nesto platilo...prosto neverovatno.
I onih 50000 dinara godisnje im se placa eto tako,ni sam ne znam za sta,i jos im podnosimo finansijski izvestaj o poslovanju svake godine..pa ljudi gde to ima,neka me neko prosvetli!!!
I sto je najgore taj pametnjakovic kome se javila cifra 50000 dinara po baznoj stanici mora da je sisao sa neke druge planete,voleo bi licno da ga upoznam i pitam kako mu se bas ta cifra javila

P.S. Svi pod hitno da se organizujemo,jer ovo ovako nece moci!!!

Odg: Odgovor na dopis - rok 8 dana!!! 8 years, 8 months ago #8

• mrdja
  • Fresh Boarder
  • Freedom-WLAN
Ja sam bio licno u RATEL-u prije nekoliko godina u vrijeme dok sam jos dzaba davao internet po Vojvodini i kad su me bukvalno natjerali da Udruzenje Gradjana "Slobodna Mreza" preregistrujem u firmu i pocnem sa naplatom ineterneta i tad sam razgovarao sa nekoliko ljudi i otisao sam odatle sa nekim pozitivnim misljenjem o njima.
Kad sam prvi put dobio od njih dopis da im podnesem finansijski izvjestaj o poslovanju stavio sam prst na celo i zapitao se sta tacno spada u njihov dio posla i kome oni polazu racune..Ministarstvu telekomunikacija ili Ministarstvu za finansije...nista mi tu nije bas bilo jasno.
Mislim Zorane da se sjecas tih nasih razgovora u ELTI tamo kod vas...
Sa kim sam god razgovarao svi su mi isto rekli...bolje platiti i taj namet nego ostati bez odobrenja koje ionako traje 5 godina i treba misliti da li ces ga dobiti sledeci put...
I sad ovo je zaista van pameti...ne vjerujem da nisu upoznati sa situacijom posto upravo oni bolje znaju od nas samih kako poslujemo ,imaju sve finansijske izvjestaje u rukama.
Jel treba da idem do zelenasa i uzmem pare pod kamatu da bi im platio to pa da cekam da se neko prizove realnosti i ukine taj harac?
A posebno ne znam da li oni razumiju da konkretno ja recimo imam baznih stanica gdje imam po dva ili tri covjeka i da mi je zao da ih ugasim iz razloga da necijem djetetu ne uskratim internet i da tom istom necijem djetetu ne padne na pamet da u slobodnom vremenu zavija dzokavce umjesto da je sa drugarima na fejsbuku..ili da uci nesto na netu...
Moramo zajedno svi mi da im dokazemo da debelo grijese i moramo da budemo jedinstveni u odbrani nasih elementarnih ljudskih prava kao sto je pravo na rad,pravo na slobodu misljenja i slobodu govora,posto licno znam da se dobar dio nas plasi da javno kaze sta misli upravo iz razloga ukidanja ili produzavanja odobrenja za rad
Ili nas tjeraju sviju u ilegalu...ili da idemo na biro za nezaposlene ...ja bih ovim putem rezervisao za sebe mjesto ispred RATEL-a pa da postavim kutiju i da cistim cipele tamo,posto sam vaspitan da budem posten covjek i da ne kradem i ne otimam nista tudje.Usput im mogu cistiti i oluke od lisca i eventualno snijeg sa trotoara...honorarno
Last Edit: 8 years, 8 months ago by mrdja.
Moderators: tangled
Time to create page: 0.09 seconds